Air Pro Vám ve spolupráci se společností Click2Claim nabízí možnost ověřit nárok na finanční kompenzaci za zpožděný nebo zrušený let - a to jako předplacenou službu za zvýhodněnou cenu při online nákupu letenky nebo za standardních cen a podmínek až po uskutečnění cesty a to přes online formulář ZDE.

Click2Claim se profesionálně zabývá vymáháním finančních kompenzací od leteckých společností a společně s naší cestovní kanceláří pomůžeme i Vám.

Dle evropské legislativy máte v daných případech nárok na kompenzaci ve výši 250 - 600 EUR v závislosti na délce letu. Povinnost odškodnění se vztahuje i na charterové lety.

Finanční nárok na kompenzaci můžete uplatnit až 36 měsíců zpětně.

Společnost Click2Claim řeší následující typy nepravidelností:

  • Zrušení letu
  • Zpoždění letu
  • Přesměrování letu
  • Odepření nástupu na palubu
  • Zmeškání návazného letu

Příklad:

Česká rodina (2 dospělí a 2 děti) měla podle cestovních pokynů odletět z Malagy ve Španělsku charterovou linkou v 01:05. Letadlo mělo technickou závadu. Čekání na náhradní letoun způsobilo výsledné zpoždění 4,5 hodiny. I když podle podmínek cestovní smlouvy je první a poslední den zájezdu určen k přepravě, letecký dopravce nedodržel letový řád pro tuto charterovou linku a cestující mohou uplatnit v souladu s Nařízením (ES) 261/2004 nárok na odškodnění ve výši 1600 EUR.