TALLIN - ESTONSKO

Výraznou změnu pro život i vzhled města znamenalo obnovení estonské nezávislosti roku 1991. Tallinn se stal opět hlavním městem suverénní Estonské republiky. Prvním výrazným důsledkem byl poměrně rozsáhlý úbytek obyvatelstva (z téměř 500 tisíc na necelých 400 tisíc), vzniklý především odchodem části ruskojazyčného obyvatelstva do Ruska, částečně pak znovuosamostatněním některých sídel (Saue, Maardu). Ruku v ruce s touto změnou se měnilo též národnostní složení obyvatelstva, takže k 1. dubnu 2004 bylo v Tallinnu již 53,7 % Estonců a jen 36,5% Rusů.

Tallinn patří k turisticky nejnavštěvovanějším evropským městům. Hlavním turistickým cílem je Staré Město s hradním vrchem Toompea. Právě toto historické jádro města bylo v roce 1997 zapsáno na listinu světového dědictví UNESCO. Z dalších čtvrtí Tallinnu je turistickým cílem především Kadriorg, kde se nachází pozdně barokní až raně klasicistní zámek z roku 1718, navržený Italem Nicolem Michettim jako letní rezidence Petra Velikého). Zámek je nyní využíván jako muzeum umění.

 Kadriorg - pomník Rusalky - je obklopen francouzskými zahradami, na něž navazuje anglický park. V těsném sousedství zámku stojí prezidentský palác, vybudovaný roku 1938 v historizujícím stylu inspirovaném stylem zámku.

 Cena letenky od 4800CZK/osoba včetně letištních poplatků.

 Ubytování v hotelu 3*  (2lůžkový pokoj ) od 1100CZK/noc.

Fakultativní služby lze doobjednat:

  • transfery z letiště do hotelu a zpět
  • polopenze nebo plná penze, dle nabídky vybraného hotelu
  • výlety, prohlídky a vstupenky na kulturní a sportovní programy
  • prodájem auta přímo na letišti po příletu nebo přistavení v hotelu dle požadavku

Odlety z Prahy, Vídně, Ostravy, Brna, Bratislavy atd. s možností zajištění autobusového nebo vlakového  přípoje.

Mám zájem o kalkulaci pobytu v Tallinu:-)