RIGA - LOTYŠSKO

Nejvýznamnější památky najdeme ve Starém městě na východním břehu Daugavy. Zde jsou na malém prostoru koncentrovány architektonické, historické a kulturní památky od 14. st. po současnost. Město je krásné a rozhodně stojí za shlédnutí. Ohromné gotické chrámy i výstavné domy obchodníků z časů Hansy dokládají dávnou prosperitu města.

Dóm (Rígas Dóms) – leží na centrálním náměstí Doma laukums (Katedrální náměstí). Katedrála, která dnes patří luteránům, je největším kostelem v zemi a v celém Pobaltí. Její stavba začala už v roce 1211 původně v románském stylu, dnes je směsicí architektonických stylů, jak dokazuje třeba cibulovitá barokní zvonice. Uvnitř jsou k vidění např. kamenné náhrobky (bohatí občané platili za to, aby mohli spočinout co nejblíže k oltáři) nebo obrovské varhany s 6 768 píšťalami. Varhany pochází z roku 1884 a ve své době byly největší na světě. Dnes jsou údajně čtvrté největší na světě.

Televizní věž – stojí na ostrově uprostřed řeky Daugava. Má tvar trojnožky vysoké 368 metrů. V polovině je umístěná vyhlídková plošina.

Cena letenky od 4500CZK/osoba včetně letištních poplatků.

Ubytování v hotelu 3*  (2lůžkový pokoj ) od 800CZK/noc.

Služby, které lze doobjednat:

  • polopenze nebo plná penze, dle nabídky vybraného hotelu
  • transfery z ;etiště do hotelu
  • výlety, prohlídky a vstupenky na kulturní a sportovní programy
  • prodájem auta přímo na letišti po příletu nebo přistavení v hotelu dle požadavku

Odlety z Prahy, Vídně, Ostravy, Brna, Bratislavy atd. s možností zajištění autobusového nebo vlakového  přípoje.

 

Mám zájem o kalkulaci pobytu - Riga