Cesty pro náročné - NEPÁL -TIBET

Program zájezdu: Nepál - Tibet

Termín: září - řijen, duben - květen
Cena: 87 900,- Kč
Minimální počet: 6 cestujících


!!!!!!! Váš program upravíme podle Vašich požadavků!!!!!!!

1. den - odlet z Prahy do Káthmandú.

2. den - přílet do Káthmandú, vyřízení vízových formalit transfer do hotelu v turistickém centru Thamel. Ubytování ve dvoulůžkových pokojích. Odpoledne odjezd autobusem na Swayambhunath -"opičí chrám" - buddhistická památka ze 17. století. Společná večeře spojená s kulturním programem v nepálském stylu.

3. den - v ranních hodinách odlet z Káthmandú do hlavního města Tibetu Lhasy 3 650 m.n.m. na letiště Gonggar, ubytování v hotelu, odpolední prohlídka města, společná večeře.

4. den - snídaně, dopolední návštěva sídla Dalajlámů - Pothaly. Odpoledne návštěva letního sídla Dalajlámů - Norbulinka. Společná večeře.

5. den - snídaně, návštěva kláštera Drepung vzdáleného cca 10 km od Lhasy, odpoledne návštěva paláce Jokang v centru Lhasy spojená s návštěvou posvátného místa Barkor s nejznámějším tibetským tržištěm. Společná večeře.

6. den - snídaně, odjezd z Lhasy přes tři sedla, zastávka v sedle Karo /4 794 m.n.m/ s výhledem na jezero Yamdrok, ve večerních hodinách příjezd do Gyantse /3 950 m.n.m./ ubytování v hotelu, společná večeře.

7. den - snídaně, návštěva klášteru Palkhork Čhojde a stúpa Khumbun. Pokračování dvouhodinové cesty do Shigatse ( 3 900 m n.m), ubytování v hotelu. Prohlídka Tashilumpo kláštera z roku 1447 založeným 1. Dalajlámou - tzv. sídlo Panchenlámů. Společná večeře v tibetské restauraci.

8. den - snídaně, celodenní přejezd do městečka Lhatse ( 4 050 m.n.m.), výhled na Mt.Everest/8 848 /m n.m/, Shishapangma /8 038 m n.m/, ubytování v turistickém hotelu, společná večeře.

9. den - snídaně, odjezd do Nyalamu, ubytování v turistické ubytování, společná večeře.

10. den - snídaně, odjezd přes Zangmu a Kodari do Káthmandú, transfer do hotelu, individuální volno.

11. den - snídaně. Návštěva Pashupathinathu - posvátného místo sloužící ke spalovaní mrtvých těl, Pashipathi stúpa. Přejezd do bývalého druhého největšího nepálského království - Pathanu. Návštěva nádvoří starého královského paláce.

12. den - snídaně, odjezd 20 km do městečka Baktaphuru - starého královského sídla. Přejezd do Nagarkothu - výletního místa, kde při pěkném počasí je možno vidět celé horské panorama.

13. den - možnost využití fakultativních výletů/ let kolem Mt. Everestu, raffting/, prohlídka staré částí královského města Káthmandú.

14. den - snídaně, předání pokojů, odjezd na letiště. Odlet z Káthmandú do Prahy.

Cena zahrnuje:

* leteckou dopravu z Prahy do Káthmandú a zpět
* leteckou dopravu z Lhasy do Káthmandú a zpět
* víza a povoleni pro Tibet
* 12 x ubytování
* 12 x snídaně
* polopenze v Tibetu
* doprava dle rozpisu trasy
* vstupy dle programu
* průvodce

Cena nezahrnuje:

* letištní poplatky v Káthmandú a Lhase
* víza do Nepálu (50USD)
* pojištění