LONDÝN

Vydat se do Londýna a nevidět Tower Bridge, Buckinghamský palác, Big Ben nebo náměstí Piccadilly by nejspíš znamenalo neodpustitelně zhřešit. Přesto se vyplatí alespoň na chvíli uhnout z prověřených tras a podívat se na turisticky méně navštěvovaná místa. Westminsterská katedrála, postavená v novobyzantském stylu, je vůbec největším katolickým chrámem v Anglii. Méně známá je však zvonice Westminsterské katedrály, přezdívaná Victoria. Když vyšplháte až nahoru, do výšky 83 metrů, budete odměněni velkolepým výhledem na vládní čtvrť. Jen pozor na záměnu Westminsterské katedrály s anglikánským Westminsterským opatstvím! Pokud vás zajímají templáři, zajděte se podívat do londýnského chrámu jejich řádu.

Volný čas

Pokud už vás nebude bavit prohlížení si památek, nebo bez cíle brouzdat městem, máme pro vás několik tipů, co dělat v Londýně, máte-li velké množství volného času.

 1. Akvárium – Zabaví se zde hlavně děti, ale nadšení budou i dospělí. Jedná se o nejrozsáhlejší akvárium v Evropě, a najdete ho v blízkosti London Eye.
 2. Dostihy – Milovníci zvířat, hlavně koní, by si ve volném čase neměli nechat ujít Epsomské derby, nejznámější londýnský dostih.
 3. Jídlo a pití – Každý, kdo bude mít v hlavní londýnské metropoli více času, měl by ochutnat jednu z místních specialit. Co se zde tradičně podává k snídani? A jak je to s čajem o páté? Přečtěte si, jaké restaurace navštívit.
 4. Legoland – V Legolandu se opět nejvíce vyřádí děti, ale není to atrakce jen pro ně. Pokud si chcete odpočinout od historických památek, najdete zde mnoho zábavy.
 5. Nákupy – Londýn je městem, ve kterém se zrodilo mnoho módních trendů, a tak není divu, že sem jezdí mnoho lidí nakupovat. Přečtěte si o cenách potravin a oblečení a podívejte se, jaké obchody se zde dají najít.
 6. Primark – jedním z nejoblíbenějších nákupních řetězců je Primark, kde koupíte velmi dobré oblečení nebo doplňky za příznivé ceny.
 7. Oxford street – Známá ulice s obchody všech různých cenových kategorií. Nachází se v centru města, takže ji najdete velice snadno.
 8. Harrods – Nákupní centrum pro náročnější klientelu. Velmi ikonická budova, která láká všechny turisty světa.
 9. Televize a rádio – Jaké jsou nejznámější britské kanály, které lze ve volném čase sledovat, nebo poslouchat?
 10. Výlety mimo Londýn – Jednou z nejvyhledávanějších aktivit je výlet mimo město. Mnoho z tradičně hojně navštěvovaných míst je v přímé blízkosti Londýna. Co takhle vidět Stonehenge nebo Brighton, nebo Oxford?
 11. Hyde park – Pro odpočinek je jako stvořený největší z královských parků. Ale i tady najdete historická místa, která musíte navštivit.

 Cena letenky od 1700CZK/osoba včetně letištních poplatků.

 Ubytování v hotelu 3*  (2lůžkový pokoj ) od 1700CZK/noc.

 

Další možné  služby:

 • transfery z letiště do hotelu a zpět
 • polopenze nebo plná penze, stravování v typických restauracích
 • výlety, prohlídky a vstupenky na kulturní a sportovní programy
 • rent a car

Možnost výhodných přípojových tarifů pro klienty z Karlových Varů, Brna, Ostravy, Bratislavy, Košic ...

Mám zájem o kalkulaci pobytu v Londýně.